ترفندی برای خرید اینترنتی موبایل یا لپ‌تاپ

چند وقت پیش قصد داشتم یک لپ تاپ ارزان قیمت بخرم ولی فقط می‌دانستم باید مال شرکت Lenovo باشد ولی کدام مدل را نه. چندین مدل مختلف وجود داشت که انسان را دچار سردرگمی می‌کرد. ایده‌ی به ذهنم رسید. این روزها سایت‌ها و پلتفرم‌هایی مثل ترب یا ایمالز به وجود آمده‌اند که خود محصولی ارائه نمی‌کنند بلکه سایر فروشگاه‌های اینترنتی را با هم مقایسه می‌کنند. در آن‌ها هم قیمت دیجی‌کالا  ذکر شده و هم زنبیل و هم فروشگاه کوچک شهرستانی. تعداد آن‌ها ممکن است به 50 فروشگاه هم برسد.

حال وقتی من قصد خرید یک موبایل یا لپ تاپ را دارم و اطلاعات من در زمینه فنی زیرصفر است و تنها چیزی که می‌دانم این است که شرکت تولیدکننده آن سونی یا لنوو هست باید چه کار کنم؟ چطور بدانم این روزها بهترین مدل یا پرفروشترین مدل چیست؟ قدیم‌ها وقتی وارد یک مغازه می‌شدیم می‌گفتیم: حسن آقا پرفروشترین جنس کدام است؟ ولی الان که شرایط عوض شده چه باید کرد؟

شاید یک راه مراجعه به پلتفرم‌های دیجیتال مثل torob.com یا emalls.ir است. وقتی شما موبایل یا لپ تاپ را در آنها جستجو می‌کنید با ده‌ها مدل مواجه می‌شوید ولی بهتر است شما به تعداد فروشگاه‌هایی که آن را عرضه می‌کنند نگاه کنید.

این نشان می‌دهد که هم مردم استقبال بیشتری از این مدل کرده‌اند و هم اینکه چون رقابت زیادی روی این مدل هست قیمت آن کاهش پیدا کرده.

البته این روش برای دوستان حرفه‌ی کاربردی خاصی ندارد و شاید برای کسانی مفید باشد که اطلاعات کمی در زمینه فنی دارند و قصد دارند بدون راهنمایی دیگران خودشان مستقیماً خرید اینترنتی انجام دهند.

پی نوشت: یا همین روش یک لپ تاپ lenovo 300 خرید کردم که امروز خیلی از آن راضی هستم.

۲ Comments

  1. ممنون . با ترب از طریق اینجا آشنا شدم. خیلی خوب بود. کاش زودتر معرفی کرده بودین 🙂

Comments are closed.