تهیه ویدیو از محیط ویندوز (بدون نیاز به نرم افزار)

اگر اهل تولید محتوا باشید شاید نیاز پیدا کنید از صفحه نمایش و محیط نرم افزار ویدیو تهیه کنید. یا شاید پیش بیاید بخواهید یک کلیپ از فیلم سینمایی مورد علاقه خود روی کامپیوتر ذخیره کنید. برای این کار نرم افزارهای زیادی وجود دارد ولی معمولاً کار کردن با آن‌ها سخت و پچیده است.

اگر سیستم عامل شما ویندوز ۱۰ باشد شرکت ماکروسافت یک ویژگی در آن قرار داده که بدون نیاز به نرم افزار اضافی می‌توانید از محیط ویندوز فیلم بردارید.

برای اینکار کافی تنها کافی است دکمه های ترکیبی Win + Alt + R (در حالی که Win  و Alt را نگه داشتید روی R کلیک کنید) را بفشارید یک پنجره به صورت زیر باز می‌شود

 

 

کافی است تیک Yes, this is a game را بزنید. بلافاصله ضبط ویدیو شروع می‌شود:

(اگر ظاهر نشد بار Win + Alt + R  را فشار دهید)

با کلیک کردن روی آیکن میکروفن می‌توانید صدای خود و محیط اتاق را روی فیلم ذخیره کنید. مثلاً ممکن است در حال ارائه یک ارائه پاورپوینت باشید یا آموزش یک نرم افزار.

بعد از اینکه کار شما تمام شد کافی است باز دکمه‌های Win + Alt + R را فشار دهید ویدیوی مورد نظر در  مسیر  Username\Videos\Captures ذخیره شده است.

عیب این روش این است که حجم ویدیوهایی که تهیه می‌شود زیاد است به همین خاطر می‌توانید از نرم افزار Handshake که در پست قبلی برای کاهش حجم ویدیو معرفی کردم استفاده کنید.

برای تنظیمات بیشتر می‌توانید از دکمه Win + G استفاده کنید.

2 thoughts on “تهیه ویدیو از محیط ویندوز (بدون نیاز به نرم افزار)”

    • ممنون آقای اسدی
      فقط یک محدودیتی که بعد از نوشتن این مطلب پی بردم اینکه با این روش کلیک راست کردن و محل کلیک کردن تو ویدیوها نمی‌افته از این جهت برای تهیه ویدیوی آموزشی خوب نیست و بهتره از نرم افزارهایی حرفه‌ی مثل snagit استفاده بشه. در اصل کاربرد این روش برای تصویربرداری از محیط بازی بوده که ما برای تصویربرداری از محیط ویندوز هم استفاده کردیم.

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.