جوانه‌ی یادگیری

امروز که سایت گردهمایی متممی‌ها در مرداد ماه امسال یعنی ۹۶ را دیدم از نکته‌ی جالبی لذت بردم که حتماً شما را هم به آن دقت داشته‌اید. نماد و نشان جوانه که برای من پیام خاصی داشت.

اینکه در آغاز مسیری هستیم که آهسته آهسته در حال شکوفه دادن و رشدکردن است. جوانه‌ی که با دستان مهربان مدیر مدبر و اعضای عزیز گروه متمم و تک تک متممی‌ها کاشته شد و چند سالی‌است راه خود را بدور از شتاب طی می‌کند.

شاید هم پیامی برای فرد عجولی مثل من که نکاشته و ناصبرانه منتظر درو محصول هستیم و تصویر بالا تلنگری است که می‌گوید: آهسته باش. به زمان اجازه بده. تازه در ابتدای راهیم.

امیدوارم روزی شاهد درختی باشیم سنگین و ستبر که سایه‌ و ثمره‌اش  برای تمام ساکنین سرزمین‌های فارسی زبان مایه آسایش و آرامش و توسعه و پیشرفت قرار گیرد.

4 thoughts on “جوانه‌ی یادگیری”

 1. سلام علی جان.
  خیلی زیبا گفتی. به نظر من هم همینطوره.

  من هم لحظه ای که سایت زیبای گردهم آیی، لود شد و این تصویر رو دیدم، خیلی حس خوبی ازش گرفتم و برام پر از مفاهیم زیبا بود.
  و زیباتر از اون، به نظرم، لوگوی سبزِ متمم بود، وقتی که دیدم جوونه زده…
  واقعاً از دیدنش لذت بردم.

  من هم امیدوارم هر روز و هر لحظه شاهد رشد و سرسبزی و طراوت متمم مون باشیم، تا اون موقع که مثل درختی سبز و تنومند، بر سر هر فارسی زبانی که علاقمند به توسعه ی دانش و مهارت های خودش هست، سایه گسترده باشه.

 2. علی جان آدرسش کجاست؟ من که هنوز چیزی دریافت نکرده ام.

  (در دورهمی بحث این بود که اگر «من» سخنرانی نکنم، ممکن است محمد رضا ناراحت شود، گفتم خب من اگر سخنرانی کنم که محمد رضا احتمالا بیشتر ناراحت شود که چه کاری بود که به یک دیوانه اجازه سخنرانی دادم؟)

  حداقل برای شنیدن سخنان دیگر دوستان، حتما باید در گردهمایی باشم.
  ممنون
  یاور

 3. علی جان به نکته خیلی خوبی اشاره کردی صبری که در وجود محمدرضاست بی نظیره روزهای اولی که در متمم چرخ می زدیم و نمیدونستیم دقیقا کجاییم کدام یک از ما فکر می کرد به این روزها برسه روزهایی که از جای جای ایران دوست و آشناهایی داریم که ریشه هامون یکیه و دغدغه هامون شبیه هم خیلی وقت ها فکر می کنم ما در بهترین نقطه ایستاده ایم و این ایستادن مطمئنا به جاهای خوبی میرسه.

 4. معصومه همین‌طوره. من خودم بیشتر برای کسب و کار و افزایش مهارت‌ها وارد متمم شدم و اصلاً‌ فکر نمی‌کردم دوستانی از لحاظ جفرافیا بسیار دور ولی از نظر فکری نزدیک پیدا کنیم. شاید من یکم متفاوت نگاه کنم ولی پیدا کردن دوستان خوب محصول جانبی مسیر یادگیری است که در متمم به خوبی طی کردیم. من خودم یک پتانسیل عجیب و انباشته تو این جمع می‌بینیم که اگر آزاد بشه هرچی بخواد انجام می‌ده. من متمم را مثل هیات دولت می‌دونم. رئیس جمهوری که افق و Vision ش این است که وزرایی تربیت کنه که از خودش هم بالاتر باشند. من به خودم هم نگاه می‌کنم می‌بینم آنقدر ظرفیت در من ایجاد شده که نمی‌تونم چی‌کار کنم. مثال کوچیکش اینه که آنقدر قدرت توجه‌م زیاد شده که متن‌های چندهزار کلمه را کم میدونم یک روز کتاب نخونم بدن درد می‌گیرم و وقتی درس‌های متمم را می‌خونم می‌گم چقدر زود تموم شد 🙂

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.