خرده مهارت‌های استراتژی محتوا

احساس می‌کنم بعد از گوش دادن به بحث خرده‌مهارت‌ها در فایل حرفه‌گری به یکی از اشتباهاتی که در آموزش کشورمان اتفاق می‌افته پی بردم.

مثلاً آموزش رانندگی را در نظر بگیرید اولین روزی که فرد تو ماشین میشینه تا مهارت رانندگی یاد بگیره چطور شروع میشه؟ مربی ناگهان ۱۰ تا نکته را همزمان بهش یادآوری می‌کنه: کمربندت را ببند، آینه‌ها را چک کن،  چراغ راهنما بزن، برو دنده یک و الی آخر.

مهارت‌جو هم  گیج میشه که نمی‌تونه همه چیز را باهم رعایت کنه و معمولاً کلاس‌های آموزشی اثربخشی کافی را نداره و باید خودش بعداً با آزمون و خطای یاد بگیره. حالا چی میشد اگر هر جلسه‌ یک نکته و فقط یک نکته به او آموزش داده بشه؟ چند جلسه فقط با آینه‌ها کار کنه و چند جلسه فقط روی دنده و کلاچ.

منظورم از این مثال فقط یادآوری این نکته است که ما چون می‌خواهیم همه چیز را با هم یاد بگیریم دچار سردرگمی می‌شیم. مثلاً من خودم دوست دارم استراتژی محتوا یاد بگیریم. احساس می‌کنم باید این مهارت را به چند خرده مهارت تبدیل کنم:

خرده مهارت‌های استراتژی محتوا از دید من:

تولید محتوا و کپی رایتینگ

افزونه yoast

google console و  google analytics

بک لینک و linkbuilding

ساختار سایت و کرنر استون cornerstone

شاخص‌های بازاریابی محتوا

پرسونای مخاطب

ابزارهای سئو (alexa similarweb gtmetrix woorank)

تست A/B

landing page

content curation

مدل های درآمدی محتوا

    نقشه سفر مشتری

سئو off page

شبکه‌های اجتماعی و پلتفرم‌های دیجیتال

ایمیل مارکتینگ و خبرنامه

کار با ووردپرس

دوست دارم تک تک همه این‌ها را جلو برم و حداقل بدونم که تا آخر سال چند موضوع را تموم کردم. اگر به ذهن شما هم خرده‌ مهارت‌هایی برای استراتژی محتوا می‌رسه خوشحال می‌شم کامنت بگذارید.

 

2 thoughts on “خرده مهارت‌های استراتژی محتوا”

 1. خوبه
  الان فقط google adwords به ذهنم میرسه که به لیست اضافه بشه.
  البته ابزارها را خیلی باید تکیمل تر کرد. دارم روی حدود ۲۰۰ تا ابزار کار می کنم. فکر کنم تا یکشنبه تمام میشه. در آینده نه چندان دور همه را بارگذاری می کنم.
  علی حتما بحث موبایل را خاطرت باشه. مثل AMP و responsive بودن و از این حرفا
  حالا که تا اینجا اومدم بذار بگم که ابزارهایی که من دائما دم دستم هستند و بهتره که همه ما بیشتر به اونا دقت کنیم. (woorank.gtmetrix را که شما گفتی و بدون alexa که اصلا نمیشه زندگی کرد)
  https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/
  https://testmysite.withgoogle.com/intl/en-gb/

دیدگاه‌تان را بنویسید: