عادات روزانه اسفند ۹۵

دیدم معصومه عزیز در وبلاگش در مورد عادات خودش که با اپلیکشن Habits برنامه ریزی کرده بود مطلبی نوشته، من هم گفتم برنامه روزانه خودم را که در نرم افزار wunderlist لیست می کنم اینجا بیاورم. البته چند روزی است که از این نرم افزار آلمانی استفاده می کنم و چند ماه پیش روی کاغذی که روی دیوار چسبانده بودم کارها را تیک می زدم و بعد هم سعی می کردم ار حافظه ام یاری بجوییم که واقعاً روش نامناسبی است و خیلی چیزها یادم می رود.

خیلی دوست دارم و تمام سعی ام این است که کارهایم به عادت روزانه تبدیل شود و روزی از بند کاغذ و نرم افزار رها شوم و وظیفه برنامه ریزی را به مغز بسپارم و به قول علما تا ایجاد و تثبیت مسیرهای دوپامین  در مغز باید تلاش کنم. البته اگر این کارها را تا آخر شب انجام ندهم یک بدن درد عجیبی را احساس می کنم و ممکن است به راحتی خوابم نبرد و فکرم مشغول کارهای انجام نداده باشد مثل همین پست که بعد از نیم ساعت غلتیدن در رخ خواب، دلم نیامد  امروز را بدون نوشتن در آن به پایان برسانم. برای خودم و شما اعتیاد البته از نوع مثبت آنرا آرزومند هستم. 🙂

4 thoughts on “عادات روزانه اسفند ۹۵”

 1. سلام علی جان
  من یه چند وقتی این مسیر رو میرفتم، بعدش دیدم برای من بهتره که از خودم کارها رو هفتگی بخوام. یعنی جمعه لیستم رو مشخص میکنم برای کل هفته که باید انجام بدم. چون آخه دیدم اجبار روزانه باعث میشه کیفیت کارهام بعضی موقعها بیاد پایین.
  علی، این داستان یک پومودورو محمدرضا زمانی چیه؟ 🙂

  • سلام امین. به نظرم، هفتگی هم خوبه. شایدم خودم هم امتحان کنم. دوستان دیگر هم اینطور توصیه کردن. من خودم بهم فشار میاد ولی چون یکم آدم مکانیکی هستم شبیه مرتاضام 🙂 و خیلی به خودم سخت می گیرم شاید کمتر درکش کردم.
   ولی اون طور که یادم می‌یاد تو درس نظم شخصی گفته شده بود کارها را روزانه انجام بدید. کلاً به نظرم این طور بهتره که روزانه انجام بدیم ولی در هفته دو روز مرخصی بدیم به خودمون.
   امین جان با محمدرضا یک کار مشترک انجام می دیم هر روز چند دقیقه مطالعه می کنیم و گزارش مطالعه مون را با هم به اشتراک می گذاریم. یک هدف خاص را دنبال می کنیم ولی فعلاً در حد مطالعه است.

 2. علی جان من از elevate روی موبایل استفاده می کنم و رابط کاربری روانی داره و آمار خلاصه خوبی میده
  راستی ممنون از مطالب مفید وبلاگ ات. حجره خوبیه برای شاگردی کردن

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.