لینک‌های هفته

قبلاً لینک های منتخب را گوشه وبلاگ قرار می‌دادم ولی به خاطر مشکلات فنی که برای سایت ایجاد کرد تصمیم گرفتم لینکهای هفته را در یک پست تجمیع کنم.

 


رادیو پل: گفت‌وگو دیجی کالا با رضا شیفته‌فر، از مدیران اوبر

اگر علاقه به شرکت های پلتفرمی مثل گوگل دارید شاید مصاحبه‌های دیجی کالا با مهندسان آن‌ها جالب باشد. البته چون این شرکت های بسیار مخفی کار هستند شاید بتوان از لابه لای حرف‌های کارمندان آن‌ها چیزی پیدا کرد. البته شاید هم بخواهید اوقات فراغت خود را با گوش دادن به پادکست های تکنولوژی پر کنید


 

حضور ایرانی ها در کنفرانس جهانی موبایل هم ممنوع شد!

اخیراً شاهد بودیم شرکت های بزرگ فناوری مثل گوگل و اپل دسترسی ایرانی‌ها به محصولات خود را محدود کرده‌اند در خبرها خواندم کار به جایی رسیده که کنفرانس موبایل در بارسلون (که بزرگترین گردهمایی در زمینه موبایل است) حتی ورود ایرانی‌ها به این کنگره را ممنوع کرده است.


 

نشریه الکترونیکی ترند

اگر علاقه مند به حوزه فناوری اطلاعات باشید سایت بالا خبرهای خوبی از داخل و خارج کشور منتشر می‌کند


 

«اسنپ» دریایی راه می‌افتد
در خارج از کشور تب اوبر بالا گرفته و همه می‌خواهند به سبک اوبر کسب و کار راه اندازی کنند و اسم آن را هم uberisation گذاشتند در ایران هم تب اسنپ سازی به جان همه افتاده در خبرها خواندم که اسنپ دریایی هم آمده.


 

برندینگ شخصی: پلتفرم و برند خود را بسازید
در این مقاله در مورد ست گادین و برندشخصی صحبت شده یکی از جملات ست گادین برای من جالب بود:

آیا توانسته ام ستونی از مطالب را بنویسم، که مردم آن صفحه را کنده، کپی نموده و در طبقه های قفسه های خود در اداره شان بگذارند؟

واقعاً پیش خودم فکر می‌کنم شده مطلبی آدم بنویسد که مخاطب آن‌را با وقت و انرژی خودش بین دیگران پخش کند؟ به نظرم پست‌های محمدرضا شعبانعلی در این زمینه یک مثال خود باشد مثل فایل صوتی عزت نفس یا این پست و این پست


 

دوربین مخفی مصاحبه استخدامی

اخرین لینک هم یک دروبین مخفی خارجی در مورد مصاحبه استخدامی  است که اگر برای پرکردن اوقات فراغت خود دنبال چیزی هستید می‌توانید آنرا در یوتیوب نگاه کنید. ۴ دقیقه است البته باید قندشکن داشته باشید.