ماشین علم

فرض دانشمندان دستگاهی را اختراع کرده و از شما دعوت می‌کنند دورن آن قرار بگیرید.

خاصیت این دستگاه این است که تمام بیماری‌هایی که در آینده قرار است به آن دچار شوید و تمام حوادثی که در آینده برای شما پیش خواهد آمد را به تصویر می‌کشد و به شما گزارش می‌دهد

به شما می‌گوید در آینده دچار چه بیماری‌های مهلک یا خطرناکی خواهید شد. در کدام حادثه طبیعی یا تصادف رانندگی دچار آسیب خواهید .

آیا حاضرید درون این دستگاه قرار بگیرید؟ و از آینده خود خبردار شوید؟

به نظرم دانستن همه این چیزها باعث شده ما در زندگی قفل شویم و هیچ حرکتی نکنیم.

فرض کنیم دستگاه به ما بگوید به خاطر خوردن نوشیدنی x یا غذای y معده‌ی ما از کار خواهد افتاد به همین خاطر مجبوریم تا آخر عمر آن نوشیدنی یا غذا را از زندگی خود حذف کنیم. و این یعنی سخت‌تر بستن کمربند زندگی و  محروم شدن از بسیار از لذت‌ها.

به نظرم این ماشین همان ماشین علم است که خواسته یا ناخواسته در آینده دور یا نزدیک اختراع خواهد شد. و کسانی که از آن استفاده کنند می‌توانند بسیاری از پیشامدهای ناگوار زندگی را پیش‌بینی و از آن پیشگیری کنند.

شاید در آن زمان عده‌ی تصمیم بگیرند سرباز بزنند و از ماشین علم استفاده نکنند و خود را به فضای ابهام و عدم قطعیت بسپارند.

ابهامی که بخشی از لذت زندگی است و چه بسیار از انسان‌ها از جمله خودم که بخاطر فرار از ابهام محیطی از تجربه بسیاری از اتفاقات و رخدادهای ناگهانی و غیرمنتظره خود را محروم و متروک کرده‌ایم.

شاید هم ماشین علم همین گوشی‌ها و لپ‌تاپ‌ها و گجت‌ها باشد که هرروز تعداد آن‌ها در زندگی ما بیشتر می‌شود و کم مانده که فقط آن‌ها را به تن نکنیم.

در آینده باید تصمیم بگیریم که از این دستگاه‌ها و تجهیزات استفاده کنیم و یا اینکه به تمام این سیم‌ها و کابل‌ها و سنسورها که به تمام بدن ما چسبیده را جدا کنیم و خود را در فضای ابهام و عدم قطعیت رها کنیم و هر چه آید خوش آید.

2 thoughts on “ماشین علم”

  • تکنیک جدید بک لینک گیری هست؟
   فیزا عزیر می‌دونم که هیچ وقت برنمی‌گردی که این کامنت را بخونی چون احتمالاً‌ با یک نرم افزار این کامنت را گذاشتی ولی می‌دونم که اینم یک فیلم جدید در عرصه سئو است. نکته اینکه اصلاً من هیچ لینکی در متن ندارم که خراب باشه
   از طرفی اگر جمله تو را تو گوگل سرچ کنی به سایت‌هایی می‌رسی که دقیقاً همین کامنت گذاشته شده
   و صاحبان سایت را سرکار گذاشتی و وقتشون را را گرفتی که فکر کنی داری Link Building انجام می‌دی


   ولی بدون آنقدر باهوش و بیکار هستم که پی ماجرا را بگیرم تا تهش.
   و آنقدر هم احمق نیستم که مثل بعضی سایت‌ها بشینم از botی که این کامنت را فرستاده تشکر کنم
   هزار بار همه گفتن: بابا این روش‌ها دیگه جواب نمیده. انگار تو سرشون نمیره که نمیره
   گوگل که مثل ما آدم‌ها خنگ نیست که سرش به راحتی کلاه بره.
   اگر هم موفق بشید و با یک تکنیکی سرش کلاه بزارید گوگل در آینده دور یا نزدیک شناسایی می‌کنه و بی‌اثر می‌کنه. گوگل از کجا می‌دونه؟ خوب وقتی یک روش جواب میده چون بقیه آنقدر ارزش استفاده می‌کنن که شورش در میاد و سیستم detect می‌کنه. یا رقباتون این تکنیک را به گوگل report می‌کنن. همیشه ما را رقبا می‌ترکنونن را گوگل. مثلاً من خودم چند روز پیش سایت یکی از دوستان نزدیکم را به گوگل ریپورت کردم چون داشت از یک تکنیک سیاه استفاده می‌کرد. یادمه زمانی هم که در شرکت آب کار می‌کردم نیاز نبود کسی بره و چاه های غیرمجاز را شناسایی کنه چون چنان رقابتی بین کشاورزا بود که هر وقت یکی خطا می‌کرد و یک چاه می‌زد همسایه هایش می‌اومدن و گزارش می‌دادن. این واقعیت یک اکوسیستم دیجیتال هست که نیاز نیست همیشه صاحب کسب و کار نیاز نیست خودش نظارت مستقیم بکنه.
   تازه برو سایت‌هایی که با روش های کلاه سیاه یک مدت بلا میان را برو ببین و بعد چند ماه که از رده خارج میشن را هم نگه کنید.
   برو از همه کسانی که سئو کارن و این تکنیک ها را می‌پرستن رزومه بخواه و ببین واقعاً سایت هایی که بالا آوردن الا کجان؟ صفحه اول یا صفحه دهم گوگل؟
   وقعاً کارهای احمقانه بعضی‌ها در برابر ماشین بزرگ گوگل خنده دار است. گوگل داره میلیاردها دلار هر سال روی موتور جستجوش سرمایه گذاری می‌کنه بعد یک عده اومدن روش های پوسیده چند سال پیش را بکار می‌گیرن واقعاً خودت را گوگل زدید؟
   برید بشینید یک مقدار مطالعه کنید و محتوا درست و حسابی منتشر کنید اون وقت مشتری میاد یه چیزی هم دستش میاد.
   البته مشکل شما نیست مشکل یک سری آدم کلاه بردار هست که یک عالمه پول از شما می‌گیرن و این روش‌ها را روی سایت شما پیاده می کنن یا به شما آموزش می‌دن. البته ایران از این کلاه بردار بیشتر داره تا سایر نقاط جهان

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.