پشت دیوار موفقیت خبری هست؟

این اسلاید را از سخنرانی احمدرضا نخجوانی مدیرعامل شاتل برداشتم.

به نظرم کسانی که از دید ما مرزهای موفقیت را رد می‌کنند باز دغدغه‌ها و حسرت‌های خودشان را دارند.

انگار زندگی وقتی چیزی می‌دهد چیزی می‌گیرد. امروز الف را فدا می‌کنم که به ب و ج و د برسم. فردا که آن‌ها را به دست آوردم در حسرت الف هستم که از دست داده‌ام. شاید الف همان آرامش و خانواده و سلامتی و موارد مشابه باشد.

به گمانم اکثر ما انسان‌ها تمام تلاشمان را می‌کنیم که به همه چیز در آینده برسیم و اگر امروز کسی به ما بگوید که در انتهای مسیر چیزهایی زیادی را از دست خواهیم داد به او اعتراض می‌کنیم.

ما جایگاه موفقیت را جایی می‌بینیم که هم در آن آرمش هست هم دوستی و سفر و گردش و خانواده و زن و بچه و پول و سواد و شهرت و آزادی و اوقات فراغت. جایی را هدف گرفته‌ایم که همه چیز را یکجا داشته باشیم. نمی‌دانم آیا می‌توان به آنجا رسید یا نه؟

مطلب مرتبط: نکته هایی در مورد موفقیت که کمتر به ما می‌گویند در متمم.

۱ دیدگاه دربارهٔ «پشت دیوار موفقیت خبری هست؟»

  1. علی. من هم با این حرفت کاملاً موافقم که ما در مقطعی تصمیم می‌گیریم یک سری از داشته‌هامون رو بدهیم تا یک سری از نداشته‌ها رو به دست بیاریم و بعد حسرت اون داشته‌هایی رو که از دست دادیم بخوریم.
    به عنوان نمونه‌ای که من همیشه در این زمینه مثال می‌زنم و توی ذهنم هست اینه که برخی از ما به حد جان کندن و فرسایش روح و جسم‌مان کار می‌کنیم و بعد این حسرت رو داریم که یه روز بازنشسته بشیم و از این مال و ثروتی که جمع کردیم شروع کنیم به استفاده کردن و لذت بردن.
    غافل از اینکه همون روزهایی که داشتیم صرف یه شغل دوست‌نداشتنی می‌کردیم و هیچ لذتی ازش نمی‌بردیم، می‌رفتیم سراغ شغلی که با وجود درآمد کمتر اما لذت بیشتری رو به ما می‌داد و مجبور نبودیم به‌خاطر انجامش این طوری به روح و جسم‌مان آسیب بزنیم و در آخر پولی رو که از اون شغل دوست‌نداشتنی به‌دست آوردیم رو بیایم هزینه کنیم برای به‌دست آوردن دوباره‌ی همون سلامتی که داشتیم.

دیدگاه‌ها غیرفعالند.