چطور مشابه هر چیزی را با گوگل پیدا کنیم؟ کاربرد vs در جستجو

vs مخفف  versus در زبان انگلیسی است.

vs به معنای “مخالف” یا “در تضاد” یا “در مقابل” ترجمه شده است.

 یکی از کاربردهای این کلمه استفاده برای جستجو در گوگل است.

مثلاً فرض کنید نرم افزاری به اسم scrivener به شما  معرفی می‌شود. شما اصلاً نمی‌دانید این نرم افزار چیست و نام آن را قبلاً جایی نشنیده‌اید.

معمولاً اولین کار این است که نام آن را در گوگل جستجو و صفحات را مطالعه می‌کنیم. ولی کار سریعتر اضافه کردن یک vs به انتهای کلمه scrivener است. به محض اینکه vs را تایپ کنید نام های دیگری پدیدار می‌شوند.

 

 

این‌ها پیشنهادات گوگل یا google suggestion هستند. در مورد google suggestion در مطلب قبلی توضیحات مفصلی را ارائه دادم

همانطور که در تصویر بالا می‌بینیم در مقابل scrivener نام هایی مثل word‌ یا one note آمده. پس تقریباً می‌شود گفت که این نرم افزاری چیزی شبیه ورد و برای نوشتن و تهیه متون استفاده می‌شود.

این مثال را می‌توان برای بسیاری از نرم افزارها، اشیا، برندها و شرکت‌ها استفاده کرد. در ادامه چند مثال در این زمینه ذکر شده

اگر چه vs به معنای ضد و رقیب گزینه فعلی است ولی وقتی دو چیز با هم رقابت می‌کنند در اصل شبیه هم هستند و می‌توان یکی را جایگزین دیگری کرد. مثلاً‌ وقتی فرد الف با فرد ب یا برند الف با برند ب رقابت می‌کنند درست است که تضاد و دشمن هم هستند ولی این مساله را قبلاً پذیرفته‌اند که در یک سطح و تراز هستند. این هم سطحی یعنی مشابه بودن و قابل جایگزین بود. در اصل هر چیزی به رقیب آن شناخته می‌شود پس اگر رقیب چیزی را شناسایی کنید در واقع خود آن چیز را هم شناخته‌اید.

این ایده‌ی پشت سر مقایسه است

که در گوگل به صورت استفاده از vs‌ ظاهر می‌شود.

 

مقایسه فوتوشاپ یا نرم افزارهای مشابه

 

مقایسه برند Nivea با سایر محصولات 

 

مقایسه سیستم مدیریت محتوای wordpress

 

 

مقایسه زبان برنامه نویسی R 

اصلا R چیست و زبان‌های مشابه آن چیست؟

 

مقایسه و پیدا کردن مشابه matlab

 

پیدا کردم مشابه نرم افزار kmplayer 

 

شما چه مثال‌هایی به ذهنتان می‌رسد که با vs با هم مقایسه کنید؟

 

4 thoughts on “چطور مشابه هر چیزی را با گوگل پیدا کنیم؟ کاربرد vs در جستجو”

  1. یکی از کاربردهای vs برای من موقع خرید کردن یه محصول خاص هست. اینکه می‌خوام ببینم رقیب یا مشابه محصولی که من می‌خوام بخرم چه مواردی هستن.
    در فارسی هم از این روش استفاده کردم. مثلاً می‌نویسم: «مقایسه X با (و) …» و اون سه نقطه می‌شه پیشنهادهای گوگل. البته به‌جای مقایسه می‌شه از «تفاوت» هم استفاده کرد.

  2. ممنون طاهره.
    تعجب کردم که تو هم با این جور نکات آشنا هستی ولی کمتر در وبلاگت به آن‌ها پرداختی. خیلی خوب میشه تو هم از این چیزها بیشتر تو وبلاگت بنویسی.
    کلاً زیاد بنویسیم از هر دری و از هر چیزی.

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.