چند آرزو و هدف شخصی

چند آرزو در ذهن دارم که خیلی دوست دارم به آن‌ها برسم.

نمی‌دانم یک سال دیگر یا ۵ سال یا ۱۰ سال دیگر یا ۳۰ سال دیگر. زمانش را نمی‌دانم ولی آرزو دارم روزی به آن‌ها دست پیدا کنم.

– ۸ ساعت مطالعه کتاب کاغذی در روز

– نوشتن یک مطلب در روز مثل ست گادین

– حداکثراً نیم ساعت وقت گذاشتن در روز برای شبکه‌های اجتماعی

– خواندن وبلاگ همه‌ی دوستان متممی همراه با کامنت‌ها

– داشتن یک شرکت جهانی مثل اوبر

– نوشتن کتاب “بازاریابی محتوا و استراتژی محتوا”

 

 

 

9 thoughts on “چند آرزو و هدف شخصی”

 1. امیدوارم بهشون برسی رفیق . بعضیهاش آرزوی من هم هست. سال۹۰ پنج تا آرزوی بزرگ (برای اون موقع بزرگ) کردم و گفتم تا یک سال دیگه باید به همش برسم. مثل : خرید ماشین و خرید خونه و گرفتن آیلتس با نمره حداقل ۶ و ازدواج و .. به همشون رسیدم ولی به جای یک سال ۵ سال طول کشید! بعضی وقتها تخمین ما از زمان اشتباهه. یادمه ۲ سال پیش زیر اون برگه نوشتم که بهش رسیدم ولی بعد از ۵ سال نه یک سال. ریاضی من زیاد خوب نبود

 2. سلام آقای کریمی
  شما آدم فوق العاده ای در جمع آوری مطالبِ تخصصی در مورد سایت و فضای وب هستید.
  تخصصی که کمتر کسی آن را دارد و به نظرم میتواند آینده شما را متحول کند.
  نکاتی راجع به اهدافتان وجود دارد که عرض میکنم. اما این فقط یک برداشت شخصی است و ممکن است درست نباشد.
  ۱- در تمام اهدافتان اثری از فعالیت یا حضور در جامعه دیده نمیشود. گویا فقط میخواهید دریافت کننده باشید و این حسّ دیده شدن در فضای مجازی که مانند ویروس در اکثر بچه های متممی رسوخ کرده در این اهداف دیده میشود.
  ۲- به نظر میرسد نوشتن مطلب در روز برای شما کار ساده ای نباشد. این که فکر کنید با نوشتن مطلب میتوانید به روز باشید یا حس خوبی به شما دست بدهد، نمیتواند موفقیت را به وجود بیاورد. از نظر من نوشتن فقط در زمانی باید اتفاق بیفتد که شما حس نوشتن را داشته باشید یا شغلتان آن باشد، در غیر این صورت باید به کارتان برسید.
  ۳- این که میخواهید همه وبلاگ های دوستان متممی به همراه کامنت ها را بخوانید، صورت خوشی ندارد. زیرا به قول محمدرضا شعبانعلی هنر ما در حذف خوب هاست تا به عالی برسیم. خواندن چند وبلاگ شاخص که وقت زیادی از آدم نمیگیرد، گزینه مناسب تری است.
  ۴- کسی که میخواهد یک شرکت جهانی داشته باشد، اگر هدفش بودن در فضای مجازی و دریافت صِرف محتوا و برتر شدن بین دوستان و آشنایان در حوزه وبلاگ و نوشتن کتاب باشد، به این مهم دست پیدا نخواهد کرد.

  امیدوارم این نکات شما را ناراحت نکرده باشد.
  ارادتمند شما.

  • محمد حسین جان “با نوشتن امیدوارم این نکات شما را ناراحت نکرده باشد” نمی‌توانید هر چیزی بگویید و گزندگی حرف‌های خود را از بین ببرید. خیر بنده ناراحت شدم
   شما که به عنوان یک ناشناس به خود این حق را می‌دهید که به بنده توصیه کنید این اجازه را بدهید که من هم به شما توصیه‌ای کنم:
   هیچ وقت در مورد سبک زندگی، اهداف شخصی و سلایق دیگران نظر ندهید. این‌ مسائل به خود آدم‌‌ها ربط دارد.
   من یک عمری از خدا گرفته‌ام و می‌خواهم آن را در راهی خرج کنم به شمای نوعی چه؟ اصلاً دوست دارم صبح تا شب وبلاگ بنویسم و وبلاگ‌های بی‌ربط بخوانم به دیگران چه؟
   اگر فرزند یا کارمند شما باشم به حرف شما گوش می‌کنم در غیر از این صورت “خودم” تصمیم می‌گیرم که به حرف چه کسی گوش کنم یا نکنم؟ و به توصیه چه فردی عمل کنم یا نه؟.
   به جای نقد و نصیحت بنده لطفاً بروید و اهداف شخصی خودتان را بنویسید و تلاش کنید و به آن‌ها برسید و عشق و حال کنید و به حال و روز ما “از جامعه بریده‌ها” بخندید و در آخر هم دوست داشتید در وبلاگ خودتان بنویسید تا ما هم بخوانیم و حسرت بخوریم.
   پی‌نوشت: امیدوارم با خواندن حرف‌های من و پیگیری نکردن و حذف شدن شما خواننده خوب به حرفتان گوش کرده باشم:
   “به قول محمدرضا شعبانعلی هنر ما در حذف خوب هاست تا به عالی برسیم”

 3. چه قدر خوب که این توانایی رو دارید، اینقدر دقیق و روشن آرزو و هدفگذاری کنید.
  درود بر شما.
  خوشحال خواهم شد در مورد نوشتن کتاب “بازاریابی محتوا و استراتژی محتوا”
  اگر بتوانم کمکی بکنم با اینکه هیچ تخصصی در آن حوزه ندارم و صرفا بهش علاقه‌مندم.

  در لحظه حال باشید.

  • سجاد من اگر یک هدف را انتخاب کنم نوشتن را انتخاب می‌کنم و آن‌ هم در قالب وبلاگ نویسی. به من نظرم وبلاگ‌نویسی می‌تواند هدف‌های دیگر مثل خواندن را تامین کند. البته نوشتن یک هدف جذاب و دوست‌داشتنی نیست بلکه باعث رشد و توسعه فردی است و با رشد و توسعه می‌توانیم به اهداف جداب و دوست‌داشتنی مثل پولدار شدن و کارآفرین شدن سریعتر برسیم.

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.