کش دادن زمان با تکنولوژی؟

در یکی از نوشته‌های سایت Business Insider که در کنار سایت قرار دادم مطلب جالبی از میزان فعالیت آمریکایی نقل شده بود. در تحقیق که انجام شده به خاطر چندکارگی (Multitasking) آمریکایی‌ها به طور متوسط 31 ساعت در روز فعالیت می‌کنند.

خیلی جالب است ما 24 ساعت در روز زمان داریم ولی 31 ساعت فعالیت می‌کنیم. آن‌هم به خاطر اینکه چند کار را همزمان با هم انجام می‌دهیم. مثلاً چک کردن تلگرام سر کلاس درس یا گوش دادن به موسیقی در ترافیک شهر یا مطالعه کتاب الکترونیک در مطب دکتر.

نکته اینکه کش آمدن زمان به خاطر ورود تکنولوژی های جدید مثل موبایل است.

فکر می‌کنم ما انسان‌ها با اختراع و توسعه تکنولوژی می‌خواهیم عمرمان را طولانی کنیم و نوعی در آینده سفر کنیم. سریع‌تر به آینده برسیم و ببینیم چه خواهد شد. دوست داریم جای پدران و اجدادمان که در 24 ساعت به اندازه ی 24 ساعت کار می‌کردند و در چند سال به جایی می‌رسید همان مسیر را در چند دقیقه طی کنیم.

نمی‌دانم این عجله ما برای رسیدن به آینده کمکی به ما خواهد کرد؟ اصلاً مگر آینده جایی تمام می‌شود که دوست داریم سوار بر اسب تکنولوژی زودتر و سریع‌تر به آن برسیم؟

 

۳ Comments

 1. مطلب خیلی خوبی بود علی جان. ممنون.
  در مورد بحثت، دوست داشتم نظر خودم را هم بگویم.
  بنظرم این کش آمدن زمان مختص زمان ما نمی باشد، کما اینکه اجداد ما هم شاید به شکل خود، به کش آمدن زمان کمک می کردند با فعالیت هایی نظیر نگهداری از بچه در قنداق در حین کار کردن در مزرعه و … .
  بنظرم این مطالعه ارزش دیگری که برای من داشت، این بود که سهم تمرکز در فعالیت های انسانی را نشان می داد و اینکه ما در کنار اینکه چقدر در کسب و کار فرصت کسب توجه افراد را داریم (۳۱ ساعت)، در عین حال به دلیل پراکندگی تمرکز مخاطب، چقدر می تواند این کار سخت باشد؛ بطوریکه خود Wolf در اسلایدهایش نشان می دهد تنها با کسب تمرکز کمتر از ۱ دقیقه ای از هر مخاطب، می توان یک کسب و کار چند بیلیون دلاری راه اندازی کرد (اسلاید ۱۱هم اگر اشتباه نکنم).
  به نوعی یاد حرفهای ست گادین هم می افتم که همیشه بر لزوم توجه به نحوه جلب توجه و حفظ مشتری و اجازه او تمرکز و تایید دارد.
  و اینکه این موبایل (که در اینجا ابزاری برای ساده شدن مولتی تسکینگ ها بجاری کار در مزرعه من شده است :)) ) در آینده باز هم با ابزارهای جدید نظیر ماشین گوگل، کنسول بازی دیزنی، اکو آمازون، هلولنز ماکسروسافت همراه می شود (اسلاید ۱۴) و فکر کنم زمان در آمریکا به بالای ۵۰ ساعت کش بیاید 🙂
  ولی نکات زیادی از این اسلایدی که محبت کردی برای من قابل استخراج است. بوکمارکش کردم که باز هم نگاهی اجمالی تر بیاندازم.

  • محسن جان به نظرم ما در اول این دنیای موازی خودخلق کرده‌ایم. هنوز به طور کامل متوجه نشده‌ایم که چگونه این دو را باهم هندل کنیم. فکر می‌کنم به مرور و با کسب تجربه به خاطر تلفاتی که خواهیم داد، بتوانیم قلق این مدل زندگی کردن را هم به دست بیاوریم و با ورود تکنولوژی‌های مرتبط، عملا ساعات بسیار بیشتری را در ۲۴ ساعت روزانه تجربه کنیم.
   کیفیت، محصول تداوم این راه و تجربه‌های بدست آمده و بهبود آنها خواهد بود.

Comments are closed.