لینک‌های منتخب ترجیحاً با محتوی سبز

بعضی مواقع حین وبگردی به مطالب و لینک‌هایی برمی‌خورم که برایم جالب است. آن‌ها را بوکمارت می‌کنم که بعداً هم دسترسی داشته باشم. فکر کردم اگر هر چند وقت یکبار تعدادی از آنها را با توضیح خودم در اینجا ذکر کتم دسترسی آن برای خودم راحتتر شده و بخشی از بوکمارکم خلوت‌تر شود. شاید هم برای خوانندگان اینجا مفید باشد. امیدوارم. فقط سعی می‌کنم مطالبی که به آنها لینک می‌دهم محتوی سبز باشند یعنی ماه ها بعد هم قابل خواندن و استفاده کردن باشند. 

۱- حمید محمودزاده از فعالان حوزه بازاریابی محتوا در وبلاگ بسیار آموزنده‌ای که در حوزه CRM دارد مطلبی با عنوان “دیدگاه ایده آلیسم یا نگرش پازلیسم، کدام انتخاب شماست ؟” نوشته. با ادبیات متمم می‌توان متن او را مثالی از میکرواکشن و راه های مقابله با کمال طلبی دانست. مخصوصاً این جملات خیلی جذاب بود:

“به جای اینکه یک روز جمعه خالی برای تمیز کردن کل خانه پیدا کنی، این لیوان را از روی میز بردار”

“به جای اینکه به یک برنامه دراز مدت ورزشی فکر کنی، روزی چند دقیقه پیاده روی کن”

۲- همیشه می‌گم اگر تو ایران یک کار قوی و بسیار خوب دیدید شک نکنید از یک نمونه خارجی کپی شده. از مدل های کسب و کار گرفته تا تبلیغات تلویزیونی. به خودمون فشار نیاریم که چقدر تو ایران آدم خلاق و با ذوق وجود داره ولی دیده نمی‌شن و هدر می‌رن. احتمالاً طرف از جایی آن ایده را خریده یا به عرض معذرت دزیده. یکی از لینک‌هایی که دیدم در مورد کپی برداری آگهی‌های تبلیغاتی که در سایت دنیای تبلیغات با عنوان “پرونده ای مفصل و جذاب درباره آگهی های کپی شده یا زیادی شبیه ایرانی” منتشر شده خیلی خوب مثال‌ها را آورده که مایه تاسفه بیشتر.

۳- سخنران محترم در این کلیپ ۱ دقیقه‌ای در مورد سفیدی چشم در زبان بدن توضیح می دن. فقط سوال من اینکه که واقعاً تو یک مذاکره یا گفتگو می‌تونیم آنقدر دقیق باشیم که ببینیم که چشم طرف کدام نوع سفیدی را داره؟ مگر ظرفیت تحلیلی ذهن ما چقدر است؟ یا اگر طرف مقابلمان مرحوم کیارستمی بود که همیشه عینک می‌زدند چکار می کردیم؟لبخند این زبان بدن هم مکافاتی شده.