آخرین راه‌حل برای هک نشدن وای فای

چند وقت پیش به خاطر اینکه ترافیک اینترنتم زود تموم می‌شد و برام عجیب بود که چرا این اتفاق می‌افته به همسایه‌های عزیز مشکوک شدم که  نکند وای فای بنده را هک کرده باشن. سعی کردم پسوردم را عوض کنم و چندتا تغییر در تنظیمات مودم ایجاد کنم. در همین حین با نرم افزارهایی آشنا شدم که برای هک کردن Wifi استفاده می‌شن. وقتی یکی از آنها را روی اینترنت خودم امتحان کردم دیدم متاسفانه هیچ کاری نمی‌شود برای برای مقابله با این ابزارها کرد و در هر صورت وایرلس شما هک خواهد شد. آخرین راه حلی که به ذهنم رسید این بود که نام وایرلسم را به police-fata-region1 تغییر دادم گفتم شاید هکر محترم بترسد و از وصل شدن به این اسم خودداری کند.

بعداً نوشته‌ای در یک پزشک خواندم مربوط به مسافر هواپیمایی که با انتخاب نام نامناسب برای وای فای خود باعث تاخیر پرواز شده بود. این مسافر نام وای فای خود را به Galaxy note 7 تغییر داده بود و چون ورود این گوشی به خاطر آتش گرفتن برای پروازهای آمریکا ممنوع بوده ماموران هواپیما پرواز را کنسل کرده‌اند.

نکته تکمیلی ۱: الان که به انگلیسی سرچ کردم دیدم سایت lifehacker (+) هم این پیشنهاد داده اسم وایرلس را c:\virus.exe بزارید.

نکته تکمیلی ۲: فواد انصاری عزیز ۵ تنظیم کوچک برای افزایش ایمنی مودم وایرلس البته از نوع TPlink در وبلاگ شرکت‌شون پیشنهاد داده که بسیار ضروری است.