Cinesift.com سایتی برای رتبه‌بندی فیلم‌ها

معمولاً ما دوست داریم فیلم‌های خود را براساس امتیاز IMDb انتخاب کنیم. یعنی هر فیلمی امتیاز بیشتری داشته باشد گزینه‌ی بهتری برای دیده شدن است. ولی مشکل اینجاست که در کنار رتبه‌بندی‌ IMDb سرویس‌های دیگری مثل Rotten Tomatoes یا Metacritic وجود دارند که کار امتیاز دهی فیلم‌ها را انجام می‌دهد و بعضاً تفاوتی محسوسی بین امتیاز IMDB با Rotten Tomatoes یا Metacritic وجود دارد. این مساله بعضی مواقع ما را دچار سردرگمی می‌کند که کدام فیلم را انتخاب کنیم.

مشکلی دیگر اینکه وقتی می‌خواهیم در مورد یک موضوع مشخص فیلم پیدا کنیم ابزار مناسبی وجود ندارد. مثلاً من اگر بخواهم در زمینه فوتبال چیزی  پیدا کنم منبع خوبی وجود ندارد.

Cinesift سایتی است که تلاش می‌کند این دو مشکل را تاحدی حل کند.

اول اینکه امتیازهای IMDB با Rotten Tomatoes یا Metacritic را تجمیع کرده و یک امتیاز نهایی برای هر فیلم ارائه می‌کند که انتخاب فیلم‌ها را راحتر کرده باشد.

 

 

از طرفی این امکان را فراهم می‌کند که فیلم‌های مرتبط با یک موضوع مثل فوتبال را جستجو کنید. اگر قسمت Advanced Search را کلیک کنید و در Search Fields  کلمه فوتبال را در Plot وارد کنید می‌توانید بهترین‌های فیلمهای مرتبط با فوتبال را مشاهده کنید. همچنین در سایت Cinesift  می‌توانید فیلم‌ها براساس ژانر یا کارگردان رتبه‌بندی کنید.

منبع: (+)

۴ Comments

  1. سلام
    در سایتم در مورد راه های انتخاب بهترین فیلم می نوشتم که این مطلب شما رو خوندم خوشم اومد و با اجازه شما این رو هم به یکی از راه های انتخاب فیلم اضافه کردم. به نظرم همانطور که شماهم گفتید این سایت خیلی راحت میتونه کار ما رو ساده کنه و یک تیر و چندنشان است.

Comments are closed.