فرق پست و برگه در وردپرس چیست؟ Post vs Page

دو نوع محتوای اصلی در وردپرس وجود دارد: یکی پست (Post) و دیگری برگه یا صفحه (Page)

پست بعدی: Post در وردپرس چیست؟

پست بعدی: Page در وردپرس چیست؟

پست یا Post همان چیزی است که هر روز آن را باز می‌کنیم و دل‌نوشته‌های خود را در آن منتشر می‌کنیم. همان‌که می‌گوییم: یک پست در وبلاگم منتشر کردم.

 

 

پست‌ها بخش متغیر و خبری سایت هستند و در مقابل برگه‌ها را می‌توان صفحاتی از سایت دانست که محتوای آنها نیازی به تغییر ندارند. به طور مثال صفحاتی مثل درباره ما، تماس با ما یا مرامنامه وبلاگ و ….

هر وقت پستی منتشر می‌کنیم بلافاصله براساس تاریخ در صفحه اصلی وبلاگ می‌آید. ولی برگه برخلاف Postها در صفحه اصلی نمایش داده نمی شوند و اگر بخواهید بازدیدکنندگان به آنها دسترسی داشته باشند، باید خودتان به آنها لینک ایجاد کنید.

 

 

در اصل Post و Page  شبیه هم هستند و فرق چندانی بین آن دو وجود ندارد. در جدول زیر تفاوت پست و  برگه آمده است.

 

جدول: فرق پست (Post) و برگه (Page) در وردپرس

ویژگی

Post  دارد؟Page دارد؟

نمایش نویسنده یا Author در ابتدای آن؟

بله

خیر

قابلیت Tag‌ گذاری؟

بله

خیر

قابلیت دسته بندی؟ Category

بله

خیر

قابلیت Archive کردن؟

بله

خیر

تصویر شاخص؟

بله

بله

قابلیت Comment گذاری؟

بلهبله

نمایش در RSS؟

بله

خیر

می‌تواند صفحه اصلی سایت باشد؟خیر

بله

 

برگه ها یک ویژگی دیگر نیز دارند و آن امکان استفاده از قالب مجزا از پوسته اصلی سایت است. با این ویژگی می توانید برخی از برگه های خود را با طراحی متفاوت بر روی سایت قرار دهید و از آنها برای مقاصد مختلف استفاده کنید.

برای مثال داشتن یک صفحه فرود برای فروش یک محصول ویژه بسیار مهم است که با استفاده از برگه ها این موضوع را می توانید حل کنید.

 

ظاهراً امکان کامنت‌گذاری در Page‌ وجود ندارد ولی در واقع می‌توان با رفتن به صفحه Page ها و کلیک روی گزینه Quick Edit و تیک زدن Allow Comment امکان کامنت گذاشتن روی صفحات را فراهم کرد.

 

نکته دوم اینکه می‌توان هر برگه‌ای را به عنوان صفحه اصلی وبلاگ قرار داد برای اینکار کافی است از  Setting به قسمت Reading برویم و صفحه مورد نظر را انتخاب کنیم.

2 thoughts on “فرق پست و برگه در وردپرس چیست؟ Post vs Page”

    • سجاد فکر می‌کنم استفاده از پست بهتره. چون پست برخلاف برگه براساس تاریخ نشون داده میشه ولی برگه را حتماً باید بهش لینک بدی و گرنه برگه خودبه خود تو صفحه اول وبلاگ نمیاد.
      اصولاً برگه را زمانی استفاده می‌کنیم که مطلبی که توش می‌خواهیم بنویسیم ثابت باشه و دیر به دیر عوض میشه. در ضمن برگه‌ها را نمیشه به راحتی دسته‌بندی و تگ‌گذری کرد.

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.